Аспірантка кафедри ХТКМ відвідала науковий центр у Вільнюсі

Аспірантка кафедри ХТКМ Анна Білоусова відвідала Державний науково-дослідний інститут Центр фізико-технічних наук (State research institute Center for Physical Sciences and Technology) у Вільнюсі (https://www.ftmc.lt/en) для обговорення результатів виконання спільного українсько-литовського науково-дослідного проєкту «Дослідження стійкості сформованих фемтосекундним лазером та органічно покритих супергідрофобних поверхонь в УФ-середовищі» (Stability studies of femtosecond laser-formed and organically coated hydrophobic surfaces in UV environment).
У ході відрядження було знайомлено з тематикою поточних досліджень лабораторії твердотільних лазерів (https://www.ftmc.lt/solid-state-lasers-laboratory), наявного обладнання та профілю фахівців; проведено зустріч з науковим керівником з литовської сторони - завідувач лабораторії твердотільних лазерів Алексей Родін (http://www.lts-ftmc.lt/en/solid-state-lasers-laboratory). Обговорено вплив параметрів взаємодії лазерного променя з поверхнею матеріалу на типи сформованих структур; презентовано методику Оуенса-Вендта для встановлення поверхневої енергії текстурованих матеріалів на прикладі одержаних в проекті підкладок зі сталі та алюмінію; Також, було обговорено можливості розширення тематики поточного проекту на інші поверхні, зокрема армованих вуглецевими та скляними волокнами полімерних композитів.

Аспірантка кафедри ХТКМ відвідала науковий центр у Вільнюсі
12-12-2023, 23:12, Категория - Новини