Новорічна хімічна феєрія
27 грудня 2023 року о 12:00 в рамках проекту інженерна школа KPISchool "Майбутній КПІшник" буде проведена Новорічна Хімічна Феєрія! Адреса: Берестейський

В Індії синтезували найпотужнішу вибухову субстанцію.

В Організації оборонних досліджень Індії синтезували наймогутнішу на землі вибухову речовину неядерного типу. Розробили її в індійських лабораторіях в малих кількостях. Речовина називається Indian CL-20. Фахівці відзначили, що ICL-20 в 15 разів могутніша октогену, і в 60 разів гексогену! У перспективі очікується, що речовина замінить октоген та гексоген в снарядах, бомбах, а також інших боєприпасах. Першими боєприпасами з новою вибуховою речовиною стануть 120-міліметрові снаряди, які використовуються в індійських танках Arjun. Очікується, що використання цієї речовини збільшить бронебійність кумулятивних зарядів на 30%. При цьому розміри снаряда не будуть збільшені.Крім того, фахівці прогнозують, що індійські збройні сили почнуть застосовувати ICL-20 в найближчому майбутньому. Недоліком речовини є дороге виробництво. Синтезування одного кілограма ICL-20 коштує, приблизно, півтори тисячі доларів (70 тисяч рупій).Виробництво одного кілограма октогену в Індії коштує близько 6 тисяч рупій, а гексогену 750 рупій за кілограм. Речовина CL-20 вперше була відкрита в Каліфорнії в 1987 році. Літери CL в назві вибухівки відповідають місцю, де була відкрита речовина, тобто в China Lake, що в Каліфорнії.
22-08-2014, 17:17, Категория - Новини